Get to know previous committee members!

2020 Committee (Term 3 & Term 4)

NameDesignation
Md Kamrul Hassan
President
Sanket Rawat
Vice-President (Operations & Finance)
Sanduni GunawardenaGeneral Secretary
Kamrul Hasan Rahi
Public Relation Officer
Muna Al-Hawawreh
Arc EDI (Equity Diversity and Inclusion) & SEIT Liaison Committee Coordinator
Jyoti Paul
Web and Technology Support Coordinator
Nishat Falgunee
Marketing and Sponsorship Coordinator
Tanita GettongsongYoga Coordinator
Md Juel Rana KutubBBQ Coordinator
Andrew KruseGardening Coordinator
Md Rasel MahmudSports Coordinator (Cricket)
Florian GottwaltSports Coordinator (Soccer)/Shut-up & Write Coordinator
Sudip Bhattrai Sports Coordinator (Cycling)/Movie Coordinator
Nathan LongSports Coordinator (Tennis)
Yanan LiuSports Coordinator (Badminton)
Senyang XieSports Coordinator (Basketball)
Nima SalimiSports Coordinator (Table Tennis)
Leo GhignoneSports Coordinator (Volleyball)
Sophie AllansonUG Co-ordinator
Caitlyn Ferguson2nd year UG Representative
Julius Emmerson3rd Year UG Representative
Wasim RezaGeneral Memeber
Tahereh Hassan Zadeh KoohiGeneral Committee Memeber
Shuo YangGeneral Committee Memeber

2020 Committee (Term 1 & Term 2)

NameDesignation
Asaduzzaman Khan
President
Md Kamrul Hassan
Vice-President (Operations & Finance)
Sanduni GunawardenaGeneral Secretary
Sanket RawatGeneral Events Coordinator
Kamrul Hasan Rahi
Public Relation Officer
Sara Abdelmawgoud
Arc EDI (Equity Diversity and Inclusion) & SEIT Liaison Committee Coordinator
Jyoti Paul
Web and Technology Support Coordinator
Nishat Falgunee
Marketing and Sponsorship Coordinator
Tanita GettongsongYoga Coordinator
Md Juel Rana KutubBBQ Coordinator
Andrew KruseGardening Coordinator
Md Rasel MahmudSports Coordinator (Cricket)
Florian GottwaltSports Coordinator (Soccer)/Shut-up & Write Coordinator
Sudip Bhattrai Sports Coordinator (Cycling)/Movie Coordinator
Nathan LongSports Coordinator (Tennis)
Yanan LiuSports Coordinator (Badminton)
Senyang XieSports Coordinator (Basketball)
Nima SalimiSports Coordinator (Table Tennis)
Leo GhignoneSports Coordinator (Volleyball)
Sophie AllansonUG Co-ordinator
Caitlyn Ferguson2nd year UG Representative
Julius Emmerson3rd Year UG Representative
Wasim RezaGeneral Memeber
Tahereh Hassan Zadeh KoohiGeneral Committee Memeber
Shuo YangGeneral Committee Memeber

2019 Committee (Term 3 & Term 4)

NameDesignation
Asaduzzaman Khan
President
Md Kamrul Hassan
Vice-President (Operations & Finance)
Sanduni GunawardenaGeneral Secretary
Sanket RawatGeneral Events Coordinator
Sandy Wang
Public Relation Officer
Sara Abdelmawgoud
Arc EDI (Equity Diversity and Inclusion) & SEIT Liaison Committee Coordinator
Jyoti Paul
Web and Technology Support Coordinator
Nishat Falgunee
Marketing and Sponsorship Coordinator
Tanita GettongsongYoga Coordinator
Md Juel Rana KutubBBQ Coordinator
Andrew KruseGardening Coordinator
Md Rasel MahmudSports Coordinator (Cricket)
Florian GottwaltSports Coordinator (Soccer)/Shut-up & Write Coordinator
Sudip Bhattrai Sports Coordinator (Cycling)/Movie Coordinator
Nathan LongSports Coordinator (Tennis)
Yanan LiuSports Coordinator (Badminton)
Senyang XieSports Coordinator (Basketball)
Nima SalimiSports Coordinator (Table Tennis)
Leo GhignoneSports Coordinator (Volleyball)
Sophie AllansonUG Co-ordinator
Teddy Zvidza UG Co-ordinator
Caitlyn Ferguson2nd year UG Representative
Julius Emmerson3rd Year UG Representative
Wasim RezaGeneral Memeber
Tahereh Hassan Zadeh KoohiGeneral Committee Memeber
Shuo YangGeneral Committee Memeber

2019 Committee (Term 1 and Term 2)

Name

Designation

Muhammad Khubaib Khan

President

Asaduzzaman Khan

Vice-President (Operation)

Poorna Kumarage

Vice-President (Finance)

Praveen Kumar Muthusamy

Arc Canberra Coordinator

Chante Swart

Arc Canberra UG Co-ordinator

Kangjing Li

Public Relation Officer

Awanthika Senarath

Public Relation Officer

Anh Le

Web Master

Sara Abdelmawgoud

Arc EDI (Equity Diversity and Inclusion Coordinator)

Kameliya Kaneva

Arc General Events Coordinator

Deepak Rajamohan

Sports Coordinator (Cricket)

Md Imran Kabir

Sports Coordinator (Cricket)

Florian Gottwalt

Sports Coordinator (Soccer)/Shut-up & Write Coordinator

Marwa Hassan

Yoga Coordinator

Tanita Gettongsong

Yoga Coordinator

Lincheng Xu

BBQ Coordinator

Shuo Yang

BBQ Coordinator

Daniel Levy

Committee member

Niruba Ratnavale

Committee member

Teddy Zvidza

Movie Coordinator

Sanduni Gunawardena

General Secretary

Sudip Bhattrai

Movie Coordinator

Andrew Kruse

Gardening Coordinator

Ardita Septiani

Committee member

Ern Ong

Sports Coordinator (Badminton)

Asaduzzaman Khan

Sports Coordinator (Table Tennis)

Anna Maggiorano

Sports Coordinator (Tennis)

Shabnam Saadat

Technology support

Brenton Smith

Sports Coordinator (Tennis)

Yanan Liu

Sports Coordinator (Badminton)

Nima Salimi

Sports Coordinator (Table Tennis)

Nadia Govier

Committee member

Teresa Lin

Committee member

Ali Ameri

Committee member

2018 committee (Term 3 & Term 4)

Name

Designation

Shivang Kumar Pathak

President

Muhammad Khubaib Khan

Vice-President

Poorna Kumarage

Vice-President (Finance)

Praveen Kumar Muthusamy

Arc Canberra Coordinator

Chante Swart

Arc Canberra UG Co-ordinator

Kangjing Li

Public Relation Officer

Awanthika Senarath

Public Relation Officer

Anh Le

Web Master

Sara Abdelmawgoud

Arc EDI (Equity Diversity and Inclusion Coordinator)

Kameliya Kaneva

Arc General Events Coordinator

Deepak Rajamohan

Sports Coordinator (Cricket)

Md Imran Kabir

Sports Coordinator (Cricket)

Florian Gottwalt

Sports Coordinator (Soccer)/Shut-up & Write Coordinator

Marwa Hassan

Yoga Coordinator

Tanita Gettongsong

Yoga Coordinator

Lincheng Xu

BBQ Coordinator

Shuo Yang

BBQ Coordinator

Daniel Levy

Committee member

Niruba Ratnavale

Committee member

Teddy Zvidza

Movie Coordinator

Sanduni Gunawardena

General Secretary

Sudip Bhattrai

Movie Coordinator

Andrew Kruse

Gardening Coordinator

Ardita Septiani

Committee member

Ern Ong

Sports Coordinator (Badminton)

Asaduzzaman Khan

Sports Coordinator (Table Tennis)

Anna Maggiorano

Sports Coordinator (Tennis)

Shabnam Saadat

Technology support

Brenton Smith

Sports Coordinator (Tennis)

Yanan Liu

Sports Coordinator (Badminton)

Nima Salimi

Sports Coordinator (Table Tennis)

Nadia Govier

Committee member

Teresa Lin

Committee member

Ali Ameri

Committee member